אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ
התקשר עכשיו! 052-4827400

מה זה בניה ירוקה

בניה ירוקה היא התייחסות כוללנית משלב התכנון לשלב הבניה ועד השלב שבו הדיירים למעשה מתגוררים במבנים הללו. כשהתועלת העיקרית היא  שימוש במינימום משאבים הן בשלב הבניה והן בעת המגורים, תכנון ובניה שאמורים לספק תנאים משופרים לדיירים העתידיים. מגורים נוחים ותקינים מבחינה בריאותית ומניעת פגיעה   ככל שניתן במשאבי טבע.   

ייעד בניה הירוקה  הוא בניית אזורי מגורים בריאים ונוחים. למקסם את היעילות של השימוש באנרגיה. ליעל את הבידוד בבית מסביב לחלונות ודלתות. בידוד  יעיל  על הגג. תכנון יותר יעיל של מקום המגורים, למשל לעצב את הבית תוך ניצול מרבי  של אור שמש, אוורור טבעי של הבית ושימוש באנרגיית שמש, וכן שימוש בכלים סניטאריים שחוסכים במים. אם יש למבנה גינה, תכנון שיביא ליכולת של שימוש מירבי במי גשמים או הסבה למיחזור.

באיזה חומרי בניה משתמשים בבניה ירוקה

  • חומרים שהיצור שלהם דרש מינימום שימוש באנרגיה. 
  • חומרים שניתן למחזר.
  • חומרים עם עלות אחזקה קטנה.
  • חומרי בנין שלא פולטים גזים מזיקים לאוויר מסביב.
  • חומרים שלא פוגעים בסביבה.

התועלת  בבניה ירוקה היא גם למשתמש הסופי גם לקבלן שבונה לפי עקרונות הבניה הירוקה וגם לסביבה. למשל, עלות תחזוקה נמוכה, סביבה נוחה ובריאה למגורים, שווי נכס גבוהה יותר מבניה רגילה, חסכון בחשמל על ידי תכנון שיביא לניצול מרבי של אור וחום השמש, נטיעת צמחיה ועצים שיכולים למתן עוצמת רוח, חסכון במים על ידי בניית מאגר מי גשמים להשקיית הצמחיה.

נביא מספר דברים שכדאי לדעת לפני שמשפצים.

  1. הכה את המומחה. שאל מומחים בתחום. שאל אותם על התהליך, על חומרים ועוד שאלות רלוונטיות. קרוב לוודאי שינחו אותך בכיוון הנכון.
  2. חשוב יעילות. שיפור בבידוד הבית מסביב לחלונות ולדלתות בתוספת רכישת מוצרי חשמל חדשים שיותר חסכניים בצריכת האנרגיה שלהם כבר תעשה הבדל משמעותי בסכום ההוצאות החודשי.
  3. תכננו את הבית כך שיהיה שימוש מרבי ויום יומי מכל השטח של הבית. ללא חדרים ש"לא משתמשים בהם". תכנון כזה יביא לאיכות מגורים גבוהה יותר.

ב "יוסף בניה ושיפוצים" אנחנו מתמחים בכל עבודות השיפוץ. עם דגש רב על הפרטים הקטנים.

נשמח לשמוע ממכם.

טל. 058-6680000

 מה זה בניה ירוקה

להצעת מחיר אטרקטיבית

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט