אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ
התקשר עכשיו! 052-4827400

בחירת חומר לאיטום גגות

הבחירה הנכונה של חומר איטום לצורך המיוחד של איטום גג ספיציפי היא בהחלט לא מטלה קלה לאלה שאיטום הוא לא משלח ידם. בו בזמן שבחירה הלא מתאימה בחומר האיטום יכולה להוביל לאי יעילות במערכת האיטום שיושמה, וצורך ליישם מערכת איטום חדשה. 

ישנן פרסומות רבות על חומרי איטום בירושלים. כולם אומרים על עצמם שהם "הטובים ביותר שיש" אולם באיטום, המחיר בהחלט לא צריך להיות המניע הקובע, אלא יש צורך מובהק לדעת את היישום הנכון, החומרים הנכונים והקבלן הנכון לעבודה. אחרת, איטום חוזר הוא דבר יקר ובהחלט אפשר להימנע ממנו. 

ננסה לבחון את החומרים המצויים ושנכונים לאיטום גגות

יריעות בטומניות, זפת, חומר אקרילי, חומר איטום ביטומני משחתי, חומר אוטם פוליאוריטני, התזת חומר פולימרי. 

איך מחליטים באיזה חומר מתאים להשתמש לאיטום גג מסוים?

א. תמיד עדיף להשתמש בחומר ש"הולך ביחד" עם החומר הקיים בתשתית על הגג. למשל יישום יריעות בטומניות על זפת. (זפת הוא חומר ביטומני) . 

ב. אם החלטתם על חומר איטום מסוים לאיטום הגג, ומצאתם שהתשתית הקיימת לא בדיוק מתאימה ולא מאותו סוג, עדיף יהיה לכם לקלף את התשתית הקיימת וליישם את האיטום על גבי הבטון של הגג עצמו. וזאת כמובן למנוע היפרדות בין שכבות האיטום השונות. 

ג. עם בכל זאת ההחלטה היא על חומר אוטם שלא ממשפחת התשתית הקיימת על הגג. יש פתרון גם לזה. והוא שכבת יסוד או פרימר. הפרימר מהווה "מקשר" בי התשתית הקיימת ובין החומר האוטם החדש. יש לציין שיישום שכבת פרימר על תשתית "סופגת" עדיפה על תשתית שאינה סופגת. למשל שיכבת פרימר על בטון שהוא תשתית סופגת.

הסבר קצר על חומרי האיטום המצויים.

יריעות בטומניות – הדרך הטובה ביותר לאטום גגות ומרפסות. היישום הנכון דורש 100% החלמה לתשתית. היריעות הם חומר חזק שיחזיק מעמד לאורך שנים. ביצוע נכון של הלחמת היריעות יגרום לגג אטום במשך 20 שנה לפחות. מתאים לגג שטוח, וגג שיושמה עליו שכבת זפת. הטוב ביותר ליישם על גג בטון הוא לבצע שכבת זפת טובה ועליה להלחים את היריעות. במקרה שהתשתית בגג היא תשתית מחומר אקרילי, יש להסיר את החומר האקרילי ורק לאחר מכן לבצע את יישום היריעות הבטומניות.

אפשר ליישם יריעות על גבי יריעות ישנות. דבר זה דורש הכנה. יש להסיר את שכבת אגרגט שעל היריעות הישנות, ולמרוח שכבת פרימר ביטומני. אולם אחיזת היריעות המולחמות על גבי יריעות ישנות לא תהיה הטובה ביותר, וברור שהטוב ביותר הוא הסרת היריעות הישנות והלחמת החדשות לבטון. 

בהחלמת יריעות חדשות על ישנות, יש לעלות עם היריעות החדשות על הקירות מסביב לגג מעבר ליריעות הישנות שעל קירות המעקה.

זפת 

ניתן לזפת גג חדש או על גבי גג עם זפת קיים. על תשתית אחרת אין למרוח זפת בכלל. זיפות גג הוא זול בהרבה מיריעות (כחצי מעלות יריעות) אולם חשוב ליישם על הזפת שכבה חומר לבן, כגון פוליגג. מומלץ מאוד ליישם זפת על הגג לפני יישום יריעות ביטומניות. שתי שכבות אלו יביאו לאיטום מצוין של הגג.

חומר אטום אקרילי

חומר איטום אקרילי הוא חומר משחתי לבן המיושם במריחה עם מברשת או רולר. הצד החלש שבחומר האקרילי הוא בחוסר עמידתו כשיש מים עומדים. כשיש מים עומדים על החומר האקרילי, החומר האקרילי פשוט ימס ויעלם. יעילות החומרים המבוססים על חומר אקרילי הם בגגות עם שיפוע טוב ובגג ללא מקומות של הצטברות נוזלים.

חומר אטום ביטוני משחתי

קל ליישום על ידי מברשת או רולר. לא עמיד בפני קרינת שמש. מצוין לאטימת "חדרים רטובים" איטום מתחת לריצוף במרפסות וכן תיקונים קטנים בגג. חומר זה לא מיועד לאטום גג גדול חשוף.

חומר אטום פוליאוריטני

חומר המיושם במריחה על ידי מברשת או רולר. עומד מצוין בפני מים עומדים ובפני קרינת השמש. חסרונו הגדול הוא במחירו היקר. 

לסכם

בזמן החלטה על איטום גג חייבים לפעול בהתאם לסוג התשתית האוטמת הקיימת על השטח העומד לאיטום. יש לבחור בחומר ש"הולך ביחד" עם החומר האוטם הקיים. יש לזכור שהטוב ביותר הוא לקלף שכבת אטום ישנה. איטום נכון ומקצועי הוא האיטום הזול ביותר.

קבלני איטום בירושלים – יוסף שיפוצים ובניה

להצעת מחיר אטרקטיבית

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט