אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ
התקשר עכשיו! 052-4827400

איטום ובידוד חלונות

 

איטום ובידוד חלונות

כשמתחילים להופיע כתמים של רטיבות מסביב לפתחים בבית כגון החלונות ישנם כמה סיבות אפשרויות לתופעה זו.

חלונות דורשים איטום מוחלט. איטום ובידוד חלונות דורש ידע מקצועי ושימוש בחומרים איכותיים בעלי תקן שנבדקו והוכחו להיות יעילים באיטום או בידוד.

ישנן כמה אפשרויות לכשלים באיטום חלונות.

א.         רטיבות שחודרת לבית מסביב לחלונות.

ב.         רטיבות שחודרת לבית בגלל פגם בחלונות עצמם.

ג.          קונדסציה או עיבוי.  בעיה שדורשת עבודת בבידוד.

להלן הסבר על הכשלים אלו.

א.         נושא הרטיבות שחודרת פנימה מסביב לחלונות. ישנם מספר אפשרויות: איטום לא מושלם בין החלון לקיר, סדקים בחלון, חוסר ניקוז במסגרת החלון, אין שיפוע במסגרת החלון לניקוז המים החוצה. הפתרון לנושא זה הוא שימוש בחומר אוטם על בסיס פוליאוריתן. על מנת שהחומר האוטם ידבק היטב לבטון, יש להשתמש בפריימר שיגרום לחומר האוטם להתחבר גם למסגרת החלון וגם לבטון מסביב לחלון היטב. ואז החלון יהיה אטום לרטיבות במשך שנים.

ב.         כשיש רטיבות מהקיר- יש לחפש סדקים דקים מסביב לאזור הרטיבות. בעיקר מסביב לאזור בתחתית החלון היכן שקיימת חגורת בטון. בדרך כלל החיבור בין חגורת הבטון והבלוקים מועד לקבלת סדקים, וחדירת רטיבות. יש לבצע איטום על סדקים אלו בחומר אוטם שקוף בשתי שכבות ולאחר מכן לצבוע  שתי שכבות צבע.

כשיש רטיבות מהחלונות עקב פגם בחלונות – בעיה זו אמורה להיות מתוקנת על ידי איש אלומיניום ולא על ידי איש איטום. לרוב , יש לפרק את החלון ולתקן אותו בבית המלאכה. תיקונים נפוצים הם החלפת גומיות אוטמות, קידוחים לחורים לניקוז מים, או במקרים של כשלים יותר חמורים, החלפת החלון בחדש.

עיבוי-  תופעת העיבוי היא כשיש טיפות מים. על החלון או מסגרת החלון. הסיבה היא שאויר חם שנמצא בתוך החדר בא במגע עם זכוכית החלון הקרה. כתוצאה מכך הלחות שבאוויר החם נהפכת לטיפות של מים.  ואם המקרה הוא מספיק קיצוני הרטיבות תתפשט גם לקירות מסביב לחלונות.

יש לשים לב שתופעה זו תהיה גם ביום קר גם ללא גשם. להבדיל מבעיית איטום לקוי מסביב לחלונות.

WWW.YOSEPH.CO.IL

טל. 0586680000

יוסף בניה ושיפוצים חברה לאיטום ושיפוצים. בידנו רישיון אוטם מורשה.

יש לנו ידע וניסיון רב בעבודות איטום.

אחריות ניתנת על כל עבודות המבוצעים על ידינו. 

להצעת מחיר אטרקטיבית

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט