אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ

היתר בניה שיפוצים

היתר בניה שיפוצים

כאשר אנחנו עומדים לפני שיפוצים וחושבים שצריך היתר בניה, מתי צריך להגיש בקשה להיתר בניה  ל שיפוצים שאנחנו מתכננים?

היתר בניה נדרש לחלק נרחב מעבודות בניה. אולם שיפוצים בלבד, לא צריך להגיש להיתר בניה.

 אם אתם מתכננים שיפוץ פנימי בלבד, אז לא נדרש מכם להוציא היתרי בניה.

היתר בניה נדרש כאשר אנו מבקשים תוספת בניה למבנה קיים, שינויים בקיר חיצוני, בניית פרגולות,(בתנאים מסוימים) סגירת מרפסת, הוצאת מרפסת, סגירת חניה פתוחה.

שיפוץ פנימי לא דורש היתר בניה. אולם כאשר מדובר בשיפוץ הדורש עבודה על שלד הבניין, כגון העברת קיר תומך, או שינוי במערכת משותפת כל שהיא של הבניין, כגון מערכת הביוב המשותפת, או בשטח משותף לבעלי הדירות בבניין, או בקשות לשימושים שונים בנכס ממה שהנכס היה מיועד להם עד כה, כל אלו דורשים היתר בניה.

 

איך מגישים בקשה להיתר בניה

כאשר השינוי שאתם רוצים לעשות למעשה דורש הוצאת היתר, הדבר הראשון לעשות הוא בדיקה של הזכויות בניה הקיימות על הבניין בו נמצא הנכס. בדיקת הזכויות נעשית בעירייה במחלקת הנדסה. שם תוכלו לבדוק תבע קיימת (תכנית בנין עיר), זכויות בניה נוספות אם קיימות, בקשות קודמות לבניה ועוד.

לאחר שהחלטתם שאתם חייבים היתר בניה, אתם עכשיו צריכים אדריכל שיכין את הבקשה שתכלול: שרטוט של התכנית, חזית מבנה מכל צד, חתך מכל צד, מפת מדידה של הנכס שהוכנה על ידי מודד מוסמך, טופס הסכמת בעלי הזכויות האחרים של הנכס שתוגש ביחד עם נסח טאבו עדכני של כל בעלי הזכויות בנכס וחתימת מהנדס. את כל זה יש להגיש לוועדת תכנון ובניה המטפלת בהיתרי בניה בעירייה.

עלויות הכרוכות בהוצאת היתר בניה

העלות העיקרית היא זו של האדריכל מגיש התכנית. בנוסף תשלום למודד והמהנדס. ובנוסף התשלום לעירייה על האגרות. כאן, הסכום יהיה תלוי בבקשה להיתר. כאשר בקשה לתוספת בניה תהיה יותר יקרה מאשר בקשה להוצאת מרפסת.

WWW.YOSEPH.CO.IL

טל. 0586680000

יוסף בניה ושיפוצים היא חברה המתמחה בבניה ושיפוצים כללים. מהריסה ופינוי מהיר עד לבניה מדויקת כשהדגש הוא על הפרטים הקטנים. כל החומרים הם תו תקן ישראלי.

אמינות ומקצועיות הם מונחי יסוד בחברתנו. אנחנו מציעים מחיר טוב יותר מכל הצעה כתובה.

להצעת מחיר אטרקטיבית

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט