אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ

איטום חדרים רטובים איטום אמבטיה איטום מקלחון

איטום חדרים רטובים איטום אמבטיה איטום מקלחון

איטום חדרים שיש בהם לחות גבוהה (חדרים רטובים) הוא אולי החלק החשוב ביותר מבחינה טכנית בכל תהליך השיפוץ. כי במקרה של כשל באיטום, תיקון הבעיה תעלה אלפי או עשרות אלפי שקלים.

איטום חדרים רטובים איטום אמבטיה איטום מקלחון היא מסוג  העבודות שלא רואים אחרי השיפוץ. ולכן היא דורשת את מירב שימת הלב לפני שסוגרים עם ריצוף או חיפוי. איטום היא עבודה מקצועית שחייבת להיעשות בצורה מושלמת לפני הנחת הריצוף על הרצפה או החיפוי על הקירות. שהרי אם ישאירו גם כגודל ראש סיכה לא אטום- משם ייזל מים לדירה מתחת. וכך נוצרת בעיית רטיבות שיקר מאוד לתקן.

להלן נסביר כמה מעקרונות היסוד שחייבים להיעשות על מנת להבטיח שאכן החדר הרטוב שאנחנו משפצים יהיה אטום ולא ייזלו ממנו מים החוצה.

פירוק הריצוף והחיפוי הקיימים. פינוי החול שנמצא מתחת לריצוף. ניקוי יסודי של תחתית החדר.

השלב הבא הוא יצירת רולקות מסביב לחדר. רולקות הן  עיגול זוויות החדר על ידי יישום בטון מסביב לחדר בזוויות התחתונה, היכן שהקיר פוגש את הרצפה. רולקות אלו מיועדות למנוע ממים להגיע לזווית ישרה ולעמוד שם.

כעט אנחנו רוצים לתקן ולמלאות את כל הסדקים או חורים שיש על הרצפה או על הקיר בבטון.

לאחר שעשינו את כל זה, כעט בא תורו של חומר איטום תיקני שמיושם על הרצפה ועל הקירות בשכבה דקה. ולאחר שחומר זה יבש לחלוטין, צריך ליישם בשכבה שניה ולהקפיד מאוד שמכסים כל מלימטר בחדר בחומר האוטם.

יש להקפיד ליישם את החומר האוטם מתחת לצנרת שרצה בתחתית החדר. כך שאם תהיה נזילה כל שהיא מהצנרת, המים לא יוכלו להגיע לשום מקום מחוץ לחדר הרטוב.

לאחר שחומר האיטום יבש לחלוטין, יש לבטן (לכסות בבטון) את כל הצנרת שקיימת על הרצפה. וזאת מפני הצורך להגן עליה וגם לוודא שהצנרת לא תזוז.

לאחר כך זה, שהבטון יבש והכל עומד במקומו, נפזר מעט חול על הרצפה על מנת להגן על שכבות האיטום מפני החצץ (סומסום) שבו נשתמש כחומר מילוי עדיף לחדר האמבטיה. עכשיו נמלא בסומסום יבש (חומר מילוי עדיף לחדרים רטובים) ונרצף.

לרובה, עדיף להשתמש ברובה אפוקסי אוטמת. הגם שקשה יותר לעבודה, מעניקה תוספת איטום לחדר האמבטיה או המקלחון ששיפצנו.

WWW.YOSEPH.CO.IL

טל. 0586680000

יוסף בניה ושיפוצים  חברה המתמחה בכל מקצועות השיפוצים. אמינות ופתיחות הם כללי יסוד אצלנו.

כרגע, אנחנו מעניקים הנחה על כל הצעת שיפוץ שתקבלו.

להצעת מחיר אטרקטיבית

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט