אזור ירושלים, מודיעין, מרכז הארץ

איטום ביריעות ביטומניות

איטום עם יריעות ביטומניות מדריך כללי

  יריעות ביטומניות הם פתרון לבעיות רטיבות וחדירת מים למבנים. היריעות הביטומניות מחליפות את דרך האיטום הישנה שהייתה מתבצעת על ידי זפת. היריעות הביטומניות עשויות בפולימר בטומני שהוא תוצר של נפט.

סוגים של יריעות ביטומניות

 ישנם סוגים שונים של יריעות, כאשר האלמנט העיקרי המבדיל ביניהן הוא סוג הפולימר אותו הן מכילות. כל אחת מהן מתאימה לסוג אקלים שונה. בנוסף, היריעות גם מגיעות בשתי מידות עובי שונות

 ההבדל העיקרי בניהם הוא ההרכב הכימי. וההתאמה לסוג האקלים שבו הם מותקנות.

יריעות S.B.S.        יריעות עם פולימר מסוג S.B.S.  משוריינות עם פוליאסטר.  הגמר העליון החשוף של היריעה בא  אגרגט לבן נוגד חום וקרינה.  או עם אגרגט סילקה כאשר היריעות מכוסות או תחת קרקע. ביריעות אלו ניתן להשתמש באיטום גג שטוח, איטום תתקרקעי , איטום קירות, חניון ועוד.

ישנם יריעות  בעובי 4 ממ ו 5 ממ. עובי 4 ממ הוא תו תקן לחיפוי גגות ו 5 ממ לאיטום אזורים תת קרקעים.

יריעות A.P.P.   עומדת בתקן   1430

יישום יריעות ביטומניות

יש לוודא שהגג נקי לגמרי מפסולת, איטום ישן שרופף ובועות אוויר ביריעות קודמות. בקיצור, גג חלק ונקי.

יישום חומר מקשר (שנקרא גם פריימר) יש לעלות על המעקה כ 30 סמ וגם שם נעלה עם יריעות

לאחר שהפריימר התייבש, הגיע הזמן להלחים עם ברנר את היריעות הביטומניות.

להלחמת היריעות הביטומניות אנחנו צריכים בלון גז פרופן וברנר מקצועי. נדרש לחמם את החלק הפנימי של היריעה ולהלחים אותה לגג. חשוב לראות שיוצא קצת ביטומן (מיץ) מהקצוות. 

היריעות חופפות אחת על השנייה כ 10 סמ.

על התפרים נעלה עם חומר אוטם כך שכל הגג יהיה אטום לחלוטין.

מומלץ מאוד לאחר גמר עבודת האיטום לבצע "הצפה" שאומר שנסגור את הניקוז מהגג ונציף את המקום שאטמנו במים למשך שלשה ימים. ונבדוק אם יש נזילה כל שהיא מהגג לדירה שמתחת.

במקרה שיש מזגנים דודי שמש על הגג, צריך להרים אותם בעדינות ולהלחים את היריעות לגג ואחר כך להחזיר את הדודים או המזגנים למקומם.

WWW.YOSEPH.CO.IL   טל. 0586680000  אוטם מורשה ואמין.

מומחה לאיטום בירושלים והסביבה. שנים של ניסיון. שימת לב לפרטים הקטנים כך שהעבודה נעשית ביסודיות  עד לגמר מושלם ובמחיר הטוב ביותר.

להצעת מחיר אטרקטיבית
מאמרים נוספים:
מעבר לכתבה

שיפוץ דירה מה סדר העבודות

   שיפוץ דירה, מה הסדר של העבודותהריסה ופינויבשיפוץ דירה מתחילים בפירוק הדברים שניתן לפרק בקלות כגון, חלונות, דלתות, ארונות מטבח, השיש, ארונות (...)
להמשך קריאה >
מעבר לכתבה

איטום אמבטיה ומקלחונים איטום אמבטיה איטום מקלחונים לפי התקן הוא דבר אולי החשוב ביותר בשיפוץ הוא חלק חשוב בשיפוץ. כל סדק וגם הקטן ביותר ברצפת המקלחת יכול להיות סיבה לכאבי ראש והוצאות לא קטנות. השלב הראשון בתהליך יצירת איטום אמבטיה ומקלחונים איכותי הוא יצירת רולקות מסביב לחדר הרטוב. לאחר מכן איטום החדר בחומרים תיקנים ריצוף ורובה. עבודות איטום איכותית ותקנית בחדר אמבטיה או באזור המקלחון חשובה מאוד. להלן השלבים בעבודת איטום תקנית. השלב הראשון- פירוק פינוי הריצוף שעל ריצפת חדר האמבטיה. השלב הבא הוא לפנות את כל החול שנמצא תחת האריחים שפונו עד הבטון. טוב נעשה אם נקלף איטום ישן רופף. כעט, נראה אם קיימות רולקות מסביב לחדר האמבטיה או סביב היכן שהמקלחון יעמוד. ואם אין רולקות, חשוב מאוד שנדאג שיהיו רולקות מסביב. רולקות מבטלות את הזווית שבין הקיר לרצפה ומונעות ממים להתהוות שם. עוד שיטה למניעת חדירת מים בזווית שבין הקיר לרצפה היא שימוש בסרט שצפה ומודבק חציו על הקיר וחציו על הרצפה ובכך מונע מחדירת מים או רטיבות לפינות. איטום חדר אמבטיה מחייב להגן על צנרת מים שנמצאת בחדר. אם יש רווח בין הצינור לרצפה חייבים "לרפד" את הצינור בבטון, כך שיישב על משהו סולידי. בשלב הסופי לפני יישום החומר הבצע את האיטום, יש להחליק את הבטון. כך שלא יהיו פינות חדות אשר יכולים "לקרוע" את שכבת האיטום. לכן חשוב מאוד לבצע החלקה של השטח לפני יישום החומר האוטם. לאחר ביצוע עבודות האיטום באמבטיה, בא השלב האחרון. שלב המבחן אם עשינו את העבודה כראוי. שלב זה נקרא "הצפה". בו נאטום את הניקוז ונמלא את האמבטיה במים בגובה כמה סנטימטר , וזאת ל 72 שעות. לאחר זמן זה נבדוק אם ישנה רטיבות כלשהיא שעוברת את שכבת האיטום שביצענו. WWW.YOSEPH.CO.IL טל.0586680000 יוסף איטום ושיפוצים הנה חברה שברשותה רישיון אוטם מורשה. חברה שמתמחה באיטום, ומתמחה בשיפוצים. אצלנו הדגש הוא על הפרטים הקטנים, על פיניש מושלם ועל שביעות רצון הלקוח.

להמשך קריאה >
מעבר לכתבה

דברים שנוספים בשיפוץ

דברים שנוספים בשיפוץ הרבה דברים שנוספים בשיפוץ. דברים שלא תמיד חושבים עליהם או מתכננים אותם. בעלי מקצוע משלימים, אלו הם בעלי המקצוע שאחראיים (...)
להמשך קריאה >

מלא את
הפרטים הבאים

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט